scene 1 eng sw 1 eng sw 1 end scene 1 end scene 2 scene 2.1 scene 2.2 scene 2.3 scene 2 end scene 3 scene 3.1 scene 3.2 scene 3.3 scene 3.4 scene 3.5 scene 3.6 scene 3.7 scene 3.8 scene 3.9 scene 3.10 scene 3.11 scene 3.12 scene 3.13 scene 3.14 scene 3.15 scene 3 end

NARZĘDZIE DLA PRZEMYSŁU INDUSTRY 4.0

1
2
3

01 DOŚWIADCZENIE SPECJALISTÓW

Doświadczenie zespołów utrzymania ruchu nadzorujących pracę parku maszynowego odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu awariom i przestojom. W przeszłości często tylko ich wiedza i umiejętność obserwacji były jedynymi formami zapobiegania negatywnym skutkom awarii.

02 PODSTAWOWE NARZĘDZIA

Globalna przemysłowa konkurencja wymusiły zapewnienie znacznie wyższej ciągłości działania. Zespoły nadzoru coraz częściej zaczęły wykorzystywać ręczne pomiary i systemy do monitorowania maszyn. Dają one tylko wyniki pomiarów i nie potrafią łączyć i korelować ze sobą wielu danych. To działania niewystarczające aby zapewnić najwyższą możliwą efektywność kosztową i ciągłość pracy, szczególnie w erze technologii IoT i INDUSTRY 4.0

03 ROZWIĄZANIE IIOT

Rozwiązanie ELMODIS to kompletny system (sprzęt i oprogramowanie), który 24/7 monitoruje stan maszyn. Dane pozyskane z urządzeń Elmodis są agregowane, korelowane i stale analizowane, a użytkownik ma dostęp do podglądu pracy online i okresowych raportów. Dostarczane informacje pozwalają na podejmowanie działań serwisowych w odpowiednim momencie (predictive maintenance), co skutecznie zapobiega awariom.

Wsparcie pracy specjalistów Możliwości zastosowania

Pompy

Wentylatory

Przenośniki

Silniki elektryczne

Zastosowania

Przemysł ciężki

Produkcja

Energetyka

Systemy przesyłu mediów

Branże

Korzyści z rozwiązania Elmodis Jak wspieramy specjalistów?

Smarter decisions

WSPARCIE PRACY SPECJALISTÓW

System to kompetentne źródło informacji pomagające w podejmowaniu decyzji serwisowych.

Planowane działania - brak awarii

Stały monitoring oraz podgląd online pracy maszyn, pozwalają na bieżącą kontrolę. Jednak dopiero predykcja stanu silników i maszyn, umożliwia w pełni zaplanowaną produkcję z uwzględnieniem przestojów i napraw.

MASZYNY MOGĄ PRACOWAĆ DŁUŻEJ

Higiena pracy zakładu przemysłowego to również dbałość o stan maszyn, a dzięki wczesnej reakcji na zagrożenia zwiększa się żywotność całych układów maszynowych wraz z silnikiem elektrycznym.

predictable production

ZAPOBIEGANIE NIEPRZEWIDZIANYM KOSZTOM

Zoptymalizowany plan serwisowy bez nieprzewidzianych awarii to oszczędność konkretnych kwot pieniędzy. Straty spowodowane nagłym zatrzymaniem produkcji to koszty nie tylko napraw ale również zmarnowanego materiału, zmian w logistyce oraz niedotrzymanych zobowiązań.

EFEKTYWNIE, ZNACZY OSZCZĘDNIE

Efektywna i bardziej wydajna praca maszyn oraz niższe koszty serwisu są możliwe dzięki informacjom dostarczanym przez system Elmodis. Trafniejsze decyzje i stała optymalizacja to klucz do niższych kosztów i większego zysku.

PREDICTIVE MAINTENANCE A NIEZAWODNOŚĆ

Stabilna produkcja to jeden z fundamentów niezawodnej firmy produkcyjnej , na którym opiera się zaufanie kontrahentów oraz wizerunek przedsiębiorstwa. System Elmodis pozwala na predykcję stanu maszyny oraz silnika elektrycznego, co umożliwia wykrycie nieprawidłowości czy usterek zanim zdążą się rozwinąć.

Jak to działa? POZNAJ NASZ SYSTEM zobacz co zyskują użytkownicy elmodis

Referencje zobacz co mówią o nas klienci

Wentylator „symulował”, SUR przeoczył, transformator padł

Wentylator „symulował”, SUR przeoczył, transformator padł

Wentylator „symulował”, SUR przeoczył, transformator padł

czytaj więcej

Aktualności Co nowego w Elmodis

Po raz kolejny zostaliśmy Złotym Partnerem Kongresu PolMaintenance! Jest to jeden z najważniejszych eventów dla służb utrzymania ruchu, najlepsza okazja na poszerzanie wiedzy z zakresu predictive maintenance (i nie tylko) oraz wspaniała platforma do nawiązywania nowych kontaktów. Do zobaczenia w Jachrance!

Już 14 marca rozpocznie się w Czeladzi kolejna konferencja z cyklu Efektywne Zarządzanie Energią. Wydarzenie poświęcone jest wszystkim przedsiębiorstwom z branży przemysłu energochłonnego, które zainteresowane są rozwojem w zakresie optymalizacji i zwiększenia efektywności energetycznej. Zapraszamy na nasze stoisko!

Przemysłowy Internet Rzeczy nie jest jedynie kolejnym trendem, który niedługo przeminie, ale niezbędnym krokiem w drodze do zwiększania produktywności i optymalizacji kosztów przedsiębiorstw. Między innymi temu tematowi poświęcone było Forum Ekspansji Internetu Rzeczy, objęte patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w którym uczestniczyliśmy jako partner Microsoftu. 

Już w środę 14 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja Factory of the Future Industry Day, podczas której zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania kierowane do sektora produkcyjnego. Jesteśmy jednym z partnerów projektu Factory of the Future, w ramach którego został zaprezentowany nasz system pozwalający na kontrolę wydajności i efektywności maszyn w czasie rzeczywistym.